April 26, 2024

Migrelo – Polacy w Niemczech

Finden Sie alle nationalen und internationalen Informationen zu Deutschland. Wählen Sie im City Stuff Magazin die Themen aus, über die Sie mehr erfahren möchten

Broniąca tytułu Osaka odpadła, ale nie przegrała po wyjściu z Australian Open | Australian Open 2022

W ciągu miesięcy i lat przegrana w trzeciej rundzie wielkiego szlema z nieznanym przeciwnikiem mogła dać Naomi Osaka powodować ciężkie przeżuwania. Być może męczyła się z każdym nagłówkiem i przenosiła każdy kawałek informacji zwrotnej do swojej następnej gry.

Po tym, jak w piątek spadła na nierozstawioną amerykańską Amandę Anisimovą, nadal odinstaluje Instagram i Twitter ze swojego telefonu i „prawdopodobnie nie pobierze ich ponownie przez kilka tygodni”. Ale coś zmieniło się również fundamentalnie dla Osaki od czasu, gdy wycofała się z zeszłorocznego French Open, aby postawić na swoim zdrowiu psychicznym, zrezygnowała z Wimbledonu, a następnie zakończyła jeszcze kilka miesięcy niezdecydowania związanego z karierą.

Pomimo wszystkich sporów wokół jej niechęci do konferencji prasowych, czterokrotna mistrzyni Japonii siedziała w jednej przez 15 minut i mówiła ekspansywnie i filozoficznie o Australian Open zakończyła się obrona tytułu i jej nowe podejście do takich wyzwań.

„Walczyłem o każdy punkt, nie mogę się z tego powodu smucić” – powiedział Osaka po przegranej 4-6, 6-3, 7-6 (5). „Wiesz, nie jestem Bogiem, nie mogę wygrać każdego meczu. Więc muszę wziąć to pod uwagę i wiedzieć, że fajnie byłoby wygrać turniej, ale to naprawdę wyjątkowe i nie mogę myśleć o sobie, żeby za każdym razem spróbować wygrać wielkiego szlema na początku roku.

„Czuję, że bardzo się rozwinąłem w tym meczu. Myślę, że do ostatniego meczu, który rozegrałem w Nowym Jorku, miałem zupełnie inne nastawienie.” To było podczas US Open, gdzie przegrała w trzeciej rundzie kanadyjska nastolatka Leylah Fernandez opuścił Osakę we łzach i ogłoszenie, że zrobi sobie przerwę od tenisa.

„Zdecydowanie powiedziałbym, że jestem z tego dumny [change], choć dla mnie nie wydawało mi się to krótkim czasem – czułem się jak wieki temu ”- powiedział Osaka. „Myślę, że to dla mnie największy krok, mimo że przegrałem. Myślę, że byłem bardzo skupiony przez cały mecz i nie miałem żadnego spadku. Więc to jest naprawdę dobre. Mam nadzieję, że w miarę upływu sezonu będę w stanie to utrzymać i będę w tym jeszcze lepszy ”.

Siehe auch  Wynik Buccaneers vs. Saints: Tom Brady bez ogródek strzela do Tampa Bay, gdy Nowy Orlean jest zdenerwowany

24-letnia Osaka była już szczęśliwa, że ​​wróciła w 2022 roku i wydawało się, że pierwszy w tym roku wielki szlem – na twardych kortach, które tak lubi – mógł stać się przysłowiową trampoliną nr 14 na świecie z powrotem do pierwszej piątki, w której jest bardziej przyzwyczajony do zamieszkiwania. Jednak w dzisiejszych czasach „nie martwi się o mój ranking”, mówiąc, że medytacja i prowadzenie dziennika pomogły jej w utrzymaniu lepszych celów.

Nie będą uwzględniać zmierzenia się z Ashem Barty w czwartej rundzie w niedzielę, co jest potencjalnym spotkaniem tak oczekiwanym, że turniej wyznaczył dwie faworytki singli kobiet na rozegranie piątkowych meczów trzeciej rundy w tym samym czasie na różnych kortach.

Napięcie było ogromne, ale gdy Barty dobrze kontrolował swoją porażkę 6-2, 6-3 z Camilą Giorgi, rozstawioną z numerem 30 we Włoszech, na Rod Laver Arena, Osaka zrezygnowała z drugiego seta na Margaret Court Arena i została zmuszona do zebrać całą swoją energię w trzecim. W końcu wrzuciła do siatki dwa punkty meczowe i odpadła w pierwszej do 10 punktów decydując o tie-breaku, dołączając do małego stosu rozstawionych kobiet już na parkiecie w tym turnieju.

Jej rywalizacja była zacięta – Anisimova była zawodniczką, która właśnie zdemontowała mistrzynię olimpijską Belindę Bencic. Największą siłą 20-latki był precyzyjny szeroki serwis, który z niszczycielską siłą otworzył kort i jej rywalkę. Wymieniła punkt meczowy ze swoim 11. asem i dwukrotnie utrzymała miłość w ostatnim secie.

W sumie Osaka złamała ją tylko raz, w pierwszym meczu. To było naprawdę zwodnicze otwarcie, bo kolejna przerwa po nim nie nadeszła aż do drugiego seta i została zadana przez niespodziewaną imprezę. Kiedy Anisimova uzyskała przewagę 3-1, dzięki znakomicie zakamuflowanemu dropowi z bekhendu, zaczęło się niepokoić.

Amanda Anisimova rzuca rakietę z niedowierzaniem po zwycięstwie nad Namoi Osaką. Zdjęcie: James Gourley / Shutterstock

„Myślałem, że zdecydowanie w rajdach dyktuje trochę więcej, co było dla mnie nowym uczuciem” – powiedział Osaka. „Owszem, nigdy wcześniej z nią nie grałem, więc nie znałem tempa jej piłki, ale zdecydowanie trochę drażniło mnie bycie na tylnej nodze podczas większości rajdów”.

Siehe auch  Luftangriffe im Jemen: Der jüngste Huthi-Raketenangriff zeigt, dass die Reichweite der von den USA geführten Angriffe begrenzt ist

Im dłużej trwał konkurs, tym odważniejsza stawała się Anisimova i tym bardziej Osaka się chwiała. Pierwsze serwisy stały się problemem, drugie serwisy zostały oddane z zainteresowaniem, a ona pracowała w nadgodzinach tylko po to, by utrzymać swoją pozycję przeciwko naporowi zwycięzców, który pod koniec wyniósł 46 do jej 21. Kiedyś miała, podczas gdy w trzecim secie miała przewagę 5-4, przegapiła te dwa punkty meczowe na zagrywce Anisimovej, a mecz należał do kogokolwiek. W sumie walka była tak intensywna, ponieważ była tak wyrównana. Nie przegrany przez Osakę, ale wygrał Anisimova.

„Wchodząc do tego meczu wiedziałem, że muszę grać ostro, jeśli chcę dać sobie szansę” – powiedział Anisimova. „Naomi zawsze będzie grała dobrze… jest absolutną mistrzynią… Wiedziałem, że muszę poprawić swoją grę i być agresywnym i myślę, że to właśnie zrobiłem w drugim secie. Szczerze mówiąc, jestem bardzo wdzięczny, że udało mi się dzisiaj zagrać tak dobrze i zdobyć to zwycięstwo. To dużo znaczy. „